Multisport Małopolska

"Multisport Małopolska" to nasz autorski program dla aktywnych. To tydzień pełen wrażeń podczas zwiedzania najciekawszych miejsc Małopolski na wiele różnych sposobów! Codzienna aktywność połączona z poznawaniem historii, kultury i bogactwa krajobrazowego tej część Polski.

Na własnych nogach zdobywamy szczyty Tatr (najwyższych gór w Polsce) i przez dwa dni delektujemy się klimatem niepowtarzalnego Zakopanego. Później podążamy wzdłuż rzeki Dunajac. Na rowerach po specjalnie przygotowanej trasie Velo Dunajec dojeżdżamy do Niedzicy i zwiedzamy słynny zamek położony nad Jeziorem Czorsztyńskim. Kolejnego dnia czeka nas atrakcja na skalę europejską, spływ pontonem przełomem Dunajca przez Pieniński Park Narodowy do uzdrowiska Szczawnica. Jeszcze tego samego dnia odwiedzamy Sądecki Park Etnograficzny. Następny dzień to rowerowa wyprawa wzdłuż Dunajca i przez Ciężkowicko-Rożnowski Park Krajobrazowy. W ostatni dzień podziwiamy Dolinę Dunajca z perspektywy kajaka, którym docieramy w okolice Tarnowa. Jeśli pozwoli nam czas, to w dzień przylotu odwiedzimy Kraków, a w dzień wylotu Kopalnię Soli w Wieliczce.

Jakie jeszcze korzyści? Nie spędzasz wakacji w autobusie, a na świeżym powietrzu podczas przyjemnych aktywności. Masz satysfakcję, że praktycznie w każde miejsce docierasz o własnych siłach. Odczuwasz wilczy apetyt, więc z chęcią próbujesz specjałów polskiej kuchni. Program jest tak ułożony, że przeciętnie sprawnej osobie nie powinien sprawić żadnych trudności, a poza tym często zmianiamy „dyscypliny”, żeby było urozmaicenie.

"Multisport Małopolska" - multi atrakcje i przygoda!

1. Dzień (przylot)

Odbiór z lotniska w Krakowie (preferowane) lub z innych (Katowice, Warszawa). W zależności od godziny przylotu zwiedzanie centrum Krakowa lub bezpośredni przejazd do Zakopanego i zakwaterowanie w hotelu.

2. Dzień (wędrówka górska)

Wędrówka w Tatry, w Tatrzańskim Parku Narodowym. Wejście na Kasprowy Wierch, w zależności od kondycji możliwy też wjazd kolejką na szczyt. Wieczorem spacer po Krupówkach, wjazd kolejką na Gubałówkę.

3. Dzień (wędrówka górska)

Wędrówka w Tatrach Zachodnich. Wejście np. na Starobociański Wierch. Później relaksujemy się w Termach Chochołowskich.

4. Dzień  (jazda na rowerze)

Jedziemy malowniczą trasą rowerową Velo Dunajec z Zakopanego do Niedzicy. Po drodze oglądamy rynek w Nowym Targu, a w Niedzicy zwiedzamy majestatyczny Zamek „Dunajec” nad Jeziorem Czorsztyńskim. Zakwaterowanie w Niedzicy. Długość trasy rowerowej to około 60 km.

5. Dzień  (spływ pontonem)

Spływ pontonem przełomem Dunajca na odcinku Sromowce – Szczawnica (około 15 km). Płyniemy przez Pieniński Park Narodowy podziwiając wapienne formacje skalne. Po krótkiej wizycie w uzdrowisku Szczawnica jedziemy do Nowego  Sącza, gdzie z lokalnym przewodnikiem zwiedzamy Sądecki Park Etnograficznego  (największe muzeum skansenowskie w Małopolsce). Zakwaterowanie w Nowym Sączu. Wieczorem spacer po rynku.

6. Dzień  (jazda na rowerze)

Ponownie wsiadamy na rowery i podążamy wzdłuż rzeki Dunajec. Na wysokości Jeziora Rożnowskiego wjeżdżamy do Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Niewątpliwą atrakcją parku jest miejscowość Ciężkowice, która ze względu na zachowany układ urbanistyczny należy do Szlaku Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim. Nieopodal znajduje się Skamieniałe Miasto – rezerwat przyrody nieożywionej. Zakwaterowanie w miejscowości Zakliczyn. Długość trasy rowerowej to około 80 km.

7. Dzień  (spływ kajakowy)

Spływ kajakowy na trasie Jurków – Isep koło Wojnicza (długość około 21 km).  To malownicza i relaksująca trasa, podczas której miniemy ruiny zamku w Melsztynie oraz liczne winnice, z których słynie region (przez wielu nazywany „Polską Toskanią”). Zakwaterowanie w Tarnowie, spacer po mieście, zakup pamiątek.

8. Dzień  (wylot)

W zależności od godziny wylotu zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka lub bezpośredni transfer na lotnisko.

Zawarte w cenie:

 • przewóz na trasie całej wycieczki, w tym transport bagaży
 • zakwaterowanie w hotelach trzygwiazdkowych lub w domach wczasowych, zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem
 • opieka przewodnika w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim bądź rosyjskim
 • koszty wypożyczenia sprzętu (rower, ponton, kajak)
 • bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego, bilet na kolejkę na Gubałówkę, bilet wstępu do Term Chochołowskich, bilet wstępu do Zamku w Niedzicy, bilet i przewodnik do Sądeckiego Parku Etnograficznego, bilet wstępu do Kopalni Soli Wieliczka
 • opłaty lokalne, autostradowe, parkingi, koszty rezerwacyjne, podatki itd.

Cena nie zawiera:

 • kosztów kolejki na Kasprowy Wierch (opcjonalnie)
 • kosztów zwiedzania innych obiektów nie uwzględnionych w programie (opcjonalnie)
 • posiłków (poza śniadaniami)
 • ubezpieczenia

Orientacyjne ceny za osobę:

 • przy 2 osobach w grupie: 9999 pln
 • przy 4 osobach w grupie: 6499 pln
 • przy 6 osobach w grupie: 5499 pln
 • przy 8 i wiecej osobach: 4999 pln