The loop plus

"The loop" (pętla) to trasa wędrowna wytyczona szlakami Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego, która swój początek i koniec ma w Bielsku-Białej. Trasa jest zintegrowana z siecią schronisk górskich. Nasza wycieczka jest w większości oparta na pętli "The loop", ale dodajemy nasz autorski "plus" w postaci kilku modyfikacji i tym samym ciekawych atrakcji. Tym dużym plusem jest na pewno wizyta w Wiśle (to najbardziej znana miejscowość regionu, która słynie chociażby z Pucharu Świata w skokach narciarskich) oraz w Żywieckim Parku Etnograficznym w Ślemieniu. Dzięki temu jeszcze lepiej poznajemy kulturę i historię Beskidów.

Wycieczka jest wspaniałą wspólną przygodą i daje mnóstwo satysfakcji każdego dnia. Dzienny dystans do pokonania został tak dobrany (po uwzględnieniu przewyższeń itp.), żeby można go było pokonać w komfortowy sposób. Na trasie nie występują odcinki trudne technicznie. Oczywiście należy mieć na uwadze, że jest to wędrówka górska z plecakiem, ale osoba, która od czasu do czasu wędruje po górach i/lub jest aktywna, nie powinna mieć z tą trasą problemów.

Codzienna aktywność fizyczna, bliskie obcowanie z przyrodą, piękne widoki i niezapomniana atmosfera Beskidów...

"The loop plus" dla wszystkich kochających góry!

1. Dzień (przylot)

Odbiór z lotniska w Katowicach (preferowane) lub z innych (Kraków, Warszawa). Przejazd do Bielsko-Białej, w  zależności od godziny przylotu zwiedzanie centrum lub bezpośrednie rozpoczęcie wędrówki.

Trasa: Bielsko-Biała (Dębowiec) przez Szyndzielnię (1028 m n.p.m) y Trzy Kopce do schroniska PTTK Błatnia. Dystans do przejścia to około 10 km.

2. Dzień

Trasa: ze schroniska PTTK Błatnia, przez Brenną, szczyt Równica (884 m n.p.m), Ustroń Jaszowiec i Czantorię (995 m n.p.m) do schroniska Soszów. Dystans do przejścia to około 23 km.

Podczas przejścia przerwa nad rzeką w Brennej lub w Ustroniu.

3. Dzień

Trasa: ze schroniska Soszów zejście do Wisły. W Wiśle oglądamy Muzeum Narciarstwa, Pałacyk myśliwski Habsburgów, rynek oraz zwiedzamy skocznię narciarską im. Adama Małysza. Zakwaterowanie w Wisła Malinka. Dystans do przejścia to około 20 km.

4. Dzień

Trasa: na początek kierujemy się na Jezioro Czerniańskie oraz Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle, wchodzimy na przełęcz Szarcula. Jesteśmy w rezerwacie przyrody "Wisła". Czerwonym szlakiem kierujemy się na szczyt Baraniej Góry (1215 m n.p.m), a na nocleg schodzimy do Węgierskiej Górki. Dystans do przejścia to około 28 km.

5. Dzień

Trasa: z Węgierskiej Górki podążąmy czerwonym szlakiem na Rysiankę (1322 m n.p.m), dalej zdobywamy Trzy Kopce oraz Pilsko (1557 m n.p.m). Nocleg w Schronisku PTTK Hala Miziowa. Dystans do przejścia to około 25 km.

6. Dzień

Trasa: z Hali Miziowej kierujemy się w stronę Korbielowa i dalej wędrujemy przez Mędralową (1169 m n.p.m) do schroniska PTTK Markowe Szczawiny. Długość trasy wynosi około 26 km.

7. Dzień

Trasa: ze schroniska Markowe Szczawiny wchodzimy czerwonym szlakiem na najwyższy szczyt Beskidu Zachodniego, czyli na Babią Górę (1725 m n.p.m.), następnie przez szczyt Małą Babią Górę, Jałcowy Garb, Kolisty Groń i dalej szlakami zielonym i niebieskim dochodzimy do wsi Ślemień. Zwiedzamy Muzeum Żywieckiego Parku Etnograficznego w Ślemieniu. Nocleg w okolicy. Długość trasy wynosi około 28 km.

8. Dzień  (wylot)

W zależności od godziny i miejsca wylotu możliwa wizyta w Żywcu i/lub w Muzeum Browaru w Żywcu.

Zawarte w cenie:

 • przewóz z lotniska do Bielska-Białej oraz na zakończenie wycieczki ze Ślemienia na lotnisko (w przypadku późnej godziny wylotu również przejazd do Żywca)
 • zakwaterowanie w schroniskach góskich i pensjonatach (w schroniskach góskich możliwe zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych) wraz ze śniadaniem
 • opieka przewodnika w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim bądź rosyjskim
 • bilety wstępu: na Skocznię narciarską im. Adama Małysza, do Babiogórskiego Parku Narodowego, do Muzeum Żywieckiego Parku Etnograficznego
 • opłaty lokalne, autostradowe, parkingi, koszty rezerwacyjne, podatki itd.

Cena nie zawiera:

 • kosztów zwiedzania innych obiektów nie uwzględnionych w programie (opcjonalnie)
 • posiłków (poza śniadaniami)
 • ubezpieczenia

Orientacyjne ceny za osobę:

 • przy 2 osobach w grupie: 6999 pln
 • przy 4 osobach w grupie: 4499 pln
 • przy 6 osobach w grupie: 3999 pln
 • przy 8 i wiecej osobach: 3799 pln